вівторок, 31 січня 2017 р.

Там цвіт прекрасний України довічним сном калинно спить...


                                                                                                             



                                                                            Історія – книга народів
                                                                            І кожен записаний в ній.
                                                                            І ті, що жертовно, у згоді
                                                                            Покрили під крутами сніг.
                                                                            Безвусії юні герої
                                                                            Вступили в нерівний двобій
                                                                            Мов триста спартанців, собою                                                                                         Закрили крутянський прохід.

99 років минає від часу бою під Крутами. 99 років відколи 300 юних героїв стали на захист нашої держави проти цілої армії. На бій з жорстоким ворогом стали юнаки, які ніколи в руках і зброї не тримали. І вони поклали голови за волю України.
З метою відзначення в Україні річниці Бою під Крутами та належного вшанування пам’яті Героїв Крут в Мащанській публічно-шкільній бібліотеці     оформлено тематичну викладку матеріалів «Пам’ятай про Крути» та книжково-ілюстративну виставку « Крути. Пам’ятай їх  подвиг». 



Для учнів 8 класу місцевої школи проведено історичну годину пам’яті  « Там цвіт прекрасний України довічним сном калинно спить». На заході учні зазирнули у героїчні події нашого минулого, перенеслися думками і духом у той час, у ті святі місця і на той шлях, що завів українських юнаків під Крути, вшанували пам'ять героїв хвилиною мовчання та переглянули документальний фільм «Лист без конверта» із серії «Невідома Україна», який наочно передає трагедію 1918 року.
 За допомогою відеоролика «Бій під Крутами: історія, символ, пам’ять» учні здійснили віртуальну мандрівку  до меморіального  комплексу «Пам’яті героїв Крут».




На завершення заходу  прозвучав гімн України. 
Присутні на заході глибоко прониклись героїчною сторінкою боротьби українського народу за незалежність і суверенітет своєї держави.

понеділок, 16 січня 2017 р.

Пісенний символ України

               Гімн – це урочиста патріотична пісня, яка уславлює державу, є символом державності і національної єдності.  

                                                                                     

            

Слова палкі, мелодія врочиста, -
                    Державний Гімн ми знаємо усі.
Для кожного села, містечка, міста –
Це клич один з мільйонів голосів.
Це наша клятва, заповідь священна,
Хай чують друзі й вороги,
Що Україна вічна, незнищенна,
Від неї  лине світло навкруги.
Н. Поклад




             16 січня 2017 року в бібліотеці  було проведено історичний екскурс в історію створення державного Гімну України  під назвою «Пісенний символ України», приурочений 25-ій річниці  його затвердження. Біля книжкової виставки–досьє «Слова палкі, мелодія врочиста» присутні  читачі ознайомилися  з історією створення українського гімну та розширили свої знання про авторів головної урочистої пісні нашої держави.
              Захід був проведений з метою  з метою виховання в учнів почуття патріотизму, національної самосвідомості та поваги до державної символіки.   

   


Знавець життя народного

    До 80-річчя від дня народження  українського письменника, поета, публіциста Євгена Гуцала в  бібліотеці оформлена  виставка-ювілей «Євген Гуцало – знавець життя простого народу». Представлені  на ній прозові твори  автора  – немовби запрошення читачеві глибше сприйняти, пережити, відчути кожен момент життя, кожну людську долю чи її епізод.

Звичаї українців у народному календарі

          Найважливіші складові духовного життя народу - свята та обряди. Вони відображають не тільки етнічну своєрідність, але й естетику, моральні цінності, ментальність, історію.
    З метою виховування  поваги до національно – культурних традицій українського народу у бібліотеці проведено електронну презентацію « Звичаї українців у народному календарі», яка присвячена святам календарного року українського народу - від Святвечора до дня святого Андрія. Читачі познайомилися зі звичаями, яких дотримувалися наші предки.
    Багатющий скарб звичаїв нашого народу ми отримали в спадок і мусимо зберегти його та, нічого не втративши, передати нашим дітям, щоб не перервався зв'язок поколінь, щоб зберегти генетичну пам'ять нашого народу.