Безюк Олег

                                 Олег Безюк -

                           художник -експресіоніст, 

                                  скульптор

 


Біографія:


            БЕЗЮК Олег Львович народився 6 листопада 1959 р. у м. Рівне у родині скульптора-монументаліста Льва Безюка (Академія мистецтв в Ленінграді); мати – музикант.

Живописець, скульптор. З 2007 р. – член міжнародних спілок скульпторів та художників (Рим, Італія). З 2008 р. – член Міжнародної спілки художників (ISA, Швеція) та член НСХУ. У 1990 р. закінчив Академію декоративно-прикладного мистецтва (Львів). 1991-1996 pp. – групові та персональні виставки у Львові. Міжнародна виставкова діяльність розпочалась у Німеччині (1999), далі Міжнародна виставка Імпорт Шоп Берлін (Німеччина, 2000), Міжнародне шоу «Арт Деко» (США, Нью-Йорк, 2001), групова виставка (галерея Dragonfly productions, Північна Кароліна, США), виставка в галереї «Студія-21» (Велика Британія, Нейлсворс) та галереї «Сімпсон і Джоунс» (Тетбері, Глостешир).

2001 р. – картину продано з аукціону Wotton Auction Rooms Ltd, Великобританія. З 2000 p. роботи представлені у власній віртуальній галереї та ба¬гатьох відомих галереях світу. У 2001-2005 pp. вивчав мистецтво Китаю з метою створення власного стилю, що поєднує сучасні техніки Європейської школи та традиції Сходу. У цей час проходять групові виставки в галереях Tian Ren, Шунде, Гуандонг, університету Джіанші, м. Дінхай, Джоушан (Китай, 2002-2005), фотовиставка «Жейжджянг очима іноземців», де художник отримав З місце. У 2001 р. був обраний найкращим художником сучасного живопису в Міжнародному конкурсі (Австралія). А в 2003р. обраний представляти Україну в найбільшому скульптурному проекті Монумент Людству. Після повернення в Україну в 2007 р. стає фіналістом міжнародного конкурсу, фіналістом трієнале в Національному виставковому центрі, Київ, учасником Міжнародного фестивалю мистецтв, галерея Аттіксалт, Едінбург, Шотландія та фіналістом Національної премії Італії з живопису та скульптури, Новара. Бере участь у міжнародних симпозіумах зі скульптури (мармур, Антапія, Туреччина) та фестивалі скульптури з воску до дня народження короля Таїланду. У 2008 р. бере участь у Міжнародному симпозіумі скульптури з мармуру (Едірне, Туреччина).

 

 
Мистецтво-це одвічний пошук краси


Світ мистецтва великий, багатогранний і його мовою можна передати найтонші порухи душі, мінливість природи, картини реального та фантастичного, невловимі миттєвості, навіть мерехтіння світла, подих свіжого повітря і шелест метеликових крилець.
Слово «мистецтво» означає «писати життя» в усьому його багатстві. Історія мистецтва – це одвічний пошук краси. Краса – в істині. Істина – в красі. Шукаючи прекрасне, на всохлій гілці можна побачити квіти і віднайти перли у крапельках роси на хризантемі осіннього ранку та сяючі зорі в мертвому камінні.
Про людей, які бачать життя в усьому його багатстві та краси, наша сьогодні розповідь. Це родина художника-експресіоніста Безюка Олега Львовича, який нині проживає в с. Маща.
Коріння таланту йде від діда його та батька, матері. Батько, Лев Леонідович ,- відомий скульптор Рівненщини. Був учасником Великої Вітчизняної війни. Нагороджений орденами та медалями. Після війни закінчив Ленінградську академію мистецтв, відділення скульптор-монументаліст. Творчий шлях розпочав у Рівному. Організував місцеву спілку художників та дитячу школу мистецтв. Працював поряд з такими видатними скульпторами Рівненщини як Кар’ява Марія Михайлівна, Колосов Віктор Васильович…
Під його керівництвом було створено бюст Чайковського у м. Рівне;пам’ятник Олеко Дундича, який увійшов у альбом 100 найкращих пам’яток колишнього СРСР. Пам’ятник Т.Г. Шевченка у Дубні, над яким було вчинено акт вандалізму. За його участю було створено багато пам’ятників-обелісків загиблим воїнам у роки Великої Вітчизняної війни у різних куточках нашої області. Нині скульптор покійний.
Обдарованою особистістю є й мати Ольга Олексіївна, яка народилася в Казахстані в сім’ї депортованих із с. Білокоров’ячі Рокитнівського району, які звинувачувалися за «куркульство» (родина мала трьох коней).
Коли закінчилась війна, разом із батьками переїхала в м. Рівне, де навчалася в музичному училищі – по класу фортепіано. Була керівником хору льонокомбінату. Нині працює викладачем музики в одному із Рівненських дитячих садків.
Творчі батьки дали світові творчого сина. Першим вчителем Олега був його батько. Хлопець із семи років працював у його майстерні.
У 1990 році закінчив Львівську академію декоративно-прикладного мистецтва. За спеціальністю живопис, скульптура, кераміка.
Міжнародна виставкова діяльність розпочалась у Німеччині. З 2000 р. роботи майстра представлені у власній віртуальній галереї та в багатьох галереях світу. А в 2001-2005р.р. вивчав мистецтво Китаю з метою створення власного стилю.
А 2001р. був визнаний найкращим художником сучасного живопису в міжнародному конкурсі в Австралії. Там представлялися такі його роботи: «Тінь усмішки твоєї», та «Я бачу тільки тебе».
В 2003 році обраний представляти Україну в найбільшому скульптурному проекті «Монумент Людству». На ньому зображено фрагмент українського оберегово-сакрального мистецтва (писанки, вишиванки, оранта, козацько-національна обрядовість).
Повернувшись в Україну 2007 році стає фіналістом трієнале в Національному виставковому центрі в Києві завдяки картинам «Приносить подих орхідей», та «На вікнах розсиплеться сонячне скерцо».
Був запрошений на Міжнародну Виставку скульптури з воску, організовану міністерством туризму Таїланду на честь святкування 80- річниці з дня народження короля, де отримав статуетку за скульптуру «Нага Бездоганності». Це зображення традиційної змії Наги.
Митець брав участь у міжнародному симпозіумі зі скульптури із білого мармуру в Анталії (Туреччина). Де був нагороджений за роботи «На хвилях мрій», та «Ніжна ніч». Скульптура «Ніжна ніч» є однією із найулюбленіших творінь майстра.
"Ніжна ніч"
Ми знаємо, що день зміняє ніч,
Але яка вона ця чарівниця?
Людина це, у довгому плащі,
Чи може дивовижна птиця,
Яка махнувши крильми в висоті
Змітає день із обрію без сліду.
Засвідчує нам зорі золоті
І місяця приносить на хвості.
Неначе пташка чарівна злетіла.
І виросли у неї білі крила…
Тепер вона приходить до всіх нас
В подобі ночі у вечірній час!
Високо оцінив його творчість директор Римської галереї Девід Женовезі, який відмітив, що вони були вражені картинами художника. Сміливі, яскраві та сяючі, але в той же час ніжні та елегантні. Всі погодились, що художник  слідує справжнім традиціям живопису. Безюк Олег Львович є членом Міжнародної спілки художників та скульпторів. Член Національної спілки художників України…
Музою, натхненням у його творчості є кохана дружина Наталія Вікторівна. Вона укладає матеріали про художника. І як творча особистість працює над історичним романом про рід Острозьких.
Донька Світлана  ввібрала у себе талант батька і красу матері. Дівчинка бачить світ у незвичних тонах і пропускає через своє чутливе серце всю його веселкову гаму. Тому її роботи яскраві, колоритні та фантастичні.
Художники, що живуть у різних країнах, знають про важливість мистецтва в сучасному світі більше, ніж держслужбовці чи фінансисти. Вони несуть відповідальність за долю мистецтва, отже не можуть бути пасивними.
Екс-генеральний секретар ООН – Кофі Аннан сказав: «У художників є особлива роль боротьбі за мир. В своїх кращих творах вони не просто звертаються до людей. Вони висловлюють їх думки».
Мистецтво – це зброя проти необізнаності та ненависті…
Мистецтво відкриває двері навчанню, розумінню, та миру між народами різних країн.

 
 

             Картини Олега Безюка

http://artistatelier.arts.in.ua/gallery/


 







                            Скульптура Олега Безюка





















Немає коментарів:

Дописати коментар