середа, 5 грудня 2018 р.

Виставка однієї книги

и



       В пам’ять жертв Голодомору  у бібліотеці оформлена виставка однієї книги -
лауреата премії "Коронація слова" СВІТЛАНИ ТАЛАН «РОЗКОЛОТЕ НЕБО», яка нікого не залишить байдужим. 
      Головна героїня роману - Варя Чорножукова – татова Ластівка, яка, за порадою батьків, вийшла заміж за нелюба, залишивши мрії про спільне життя з коханим Андрієм. Але зараз усе це стає абсолютно не важливим. Головне – врятувати діточок від голодної смерті.
На сторінках роману є все, що притаманне життю: дівочі переживання, зрада подруги, яку Варя називала сестрою, батьківські переживання за своїх дітей, а ще… смерть близьких, рідних та люблених… і це найстрашніше…
        Після прочитання цієї книги починаєш замислюватися та переосмислювати своє життя…

Революція Гідності.Право на свободу.

Щорічно 21 листопада у нашій державі відзначається День Гідності та Свободи. У цей пам’ятний день весь український народ вшановує громадянський подвиг учасників Революції Гідності на Майдані у Києві 2013-2014 років, увічнює пам’ять самовідданих українців, Героїв Небесної Сотні, які поклали свої життя у боротьбі за самовизначення нації, героїв-воїнів АТО, котрі загинули, захищаючи кордони та суверенітет нашої держави. Не залишилася поза увагою ця подія і у Мащанській публічно-шкільній бібліотеці. Пригадати пам'ятні події, опинитися в атмосфері Майдану отримали змогу відвідувачі бібліотеки , для яких оформлено виставку фото-факт «Революція Гідності. Право на свободу».

пʼятниця, 16 листопада 2018 р.

До Дня української писемності та мови

Усе далі і далі час віддаляє нас від того дня, коли вперше Нестор (у народі його назвали Літописцем) почав писати літопис. Але зацікавленість до тих подій не згасає і досі. Тому у Мащанській публічно-шкільній бібліотеці до дня української писемності і мови була проведена виховна година "Мова рідна, ти життя народу і культури рідної краса", яку провела класний керівник 2 класу Мащанського ліцею Романюк Н.М. Учні мали змогу поринути у багатющий світ краси і принад рідної української мови.
Другокласники залюбки декламували вірші про рідну мову, взявши участь у конкурсі читців, та у інтегрованій грі «Сонечко», в якій до слова «мова» добирали епітети. Романюк Н.М. розповіла присутнім учням про заснування Дня української писемності та мови, про перші рукописні пам’ятки України, про красоту і милозвучність української мови. Захід доповнив перегляд відеороликів « Цікаві факти про українську мову» та «Легенда про мову».
. Для присутніх учнів була презентована книжкова виставка “Коштовний скарб народу ” та виставка – ілюстрація « Мова-духовне багатство народу» з висловами мудрого Нестора літописця, висловлюваннями відомих українських діячів.







пʼятниця, 12 жовтня 2018 р.

Село моє, для мене ти єдине!




День села - це свято єднання. Саме в такі моменти особливо відчувається любов і гордість за свою малу батьківщину, охоплює відчуття єдиної родини.
7 жовтня напередодні  престольного празника Святого Іоанна Богослова жителі села Маща  Малолюбашанської об’єднаної громади  мали змогу переглянути чудовий святковий концерт «Село моє, для мене ти єдине» з нагоди Дня села. У святково прикрашеному  спортивному залі Мащанського ліцею зібралося багато жителів та гостей, щоб усією дружною родиною відсвяткувати День села.  Привітати односельчан зі святом прибули Малолюбашанський сільський голова Талащук Віктор Флорович,  перший заступник сільського голови Ковальчук Світлана Андріївна та  заступник Круліковський Олександр Володимирович.  У цей прекрасний осінній день  усім жителям села    вони бажали  міцного здоров’я, усіляких гараздів у їх родинах,  добра та достатку і впевненості у завтрашньому дні . Також на святі були присутні заступник  Малолюбашанського сільського голови Корнійчук Петро Володимирович та  керуюча справами виконавчого комітету Федоровська Валентина Василівна.

З нагоди свята села звучали привітання для наймолодших  його жителів. За останній рік  сільська родина поповнилася  на  семеро маленьких жителів .
Це –  Вознюк Домініка, Годлевський Ринат, Сирбин Ніколь, Денисюк Давид,
 Котович Матвій, Булка Варвара,  а Кукса Іван святкує свій перший ювілейний день народження саме у день престольного празника Святого Іоанна Богослова.
Також слова шани  звучали для людей мудрих – старожилів  Мельничук Марії Григорівни, Савчук Любові Андріївни, а також  Вознюк Марії Адамівни , яка  в цьому році відзначила свій 85-літній ювілей. Під час свята найтепліші слова вітання отримало подружжя Ганни Романівни та Каленика Нестеровича Рахильчуків, які прожили у шлюбі 55 років та  в цьому році святкують своє «Смарагдове весілля». Всі вони отримали подарунки та теплі слова вітання. 

         Грамотами та подарунками від Малолюбашанського сільського голови були нагородженні найбільш активні жителі села Сиротинська Оксана, Веремчук Оксана, Андрощук Алла та Кондратюк  Ніна, які своєю працею зробили вагомий внесок в розвиток села. Подарунками були відзначені  учасники  АТО Телішевський  Олександр, Лазутчик  Андрій, Глудик Сергій, Котович  Борис та Олійник Олег.





Добрими словами, грамотами та подарунками було відзначено учнів Мащанського ліцею Сиротинського Дмитра, Семенюка Івана та Ярощук Ольгу за ІІ місце у районному конкурсі агітбригад «Молодь обирає здоров’я».
Жителі села мали змогу переглянути чудовий святковий концерт  за участю місцевих талантів, а саме:   дуету у  складі Миронець Людмили та Миронець Анастасії, фольклорного ансамблю «Світлина», вокалістів Кондратюк Алли  та  Ошурко Вероніки, гумористів Савчук Софії, Круліковської Людмили та Ворощук Лариси.    Поетичними рядками вітали земляків зі святом наймолодші його жителі – третьокласники місцевого ліцею. Радо зустріли і щиро аплодували  присутні в залі   народному аматорському гурту «Мирнівчани» (керівник Надія Багінська) та народному  аматорському фольклорному ансамблю «Борщів’янка» (керівники Наталія Хлівнюк, Катерина Рахільчук).

 До свята була організована виставка народних умільців села.  Милували око вишивка Літвін Віти, точені вироби з дерева Алексіюка Володимира,  роботи художниці Катерини Козяр, вироби з паперової лози Антосюк Наталії та Ошурко Наталії.
 Приємно, що відроджуються в селі звичаї і традиції, що не забувається пісня, що не міліють наші духовні криниці. День села пройшов в атмосфері піднесеності, радості, гордості за рідний край та людей, що тут живуть, а найголовніше – всі присутні  отримали позитивні емоції та гарний настрій.


















Книги вашої юності

        
Щорічно 1 жовтня в нашій країні відзначається День людей похилого віку. В цей день саме цим людям віддають шану та повагу. Мащанська публічно-шкільна бібліотека також не залишилась осторонь та організувала для своїх читачів книжкову виставку «Книги вашої юності». На цій виставці представлені улюблені книги старшого покоління: історичні романи, твори на військову тематику.

Учитель добра і краси.

До 100-річчю від дня народження В.О.Сухомлинського в Мащанській публічно-шкільній бібліотеці була організована виставка-портрет (персоналія) «Учитель добра і краси».
Василь Сухомлинський - Учитель з великої букви. Завжди знав як навчати дітей, як зацікавити, що треба знати педагогу, щоб діти розуміли його, ставали розумнішими та мудрішими.
Твори його стали настільною книгою для учня й учителя, розкривають перед нами красу білого світу й рідного слова, навчають людяності й мудрості.
В спадщину нам залишив
Чисті джерела науки.
Нас з тих джерел напоїв
Духом надмірно високим.
Ми маємо дуже могутню постать в нашій літературі. Тож звертаймось до його золотих розсипів, до його мудрих уроків і читаймо, думаймо, зростаймо

Прес-веселка. Панорама періодичних видань


Світ преси для дітей різнобарвний і цікавий. У цьому змогли переконатися учні 3 класу Мащанського ліцею під час бібліотечного уроку «Прес-веселка. Панорама періодичних видань», що був проведений у Мащанській публічно-шкільній бібліотеці. Урок було розпочато з виставки дитячої періодики «Тут питання і задачі, ігри, жарти – все для вас», яку отримує бібліотека. Діти дізналися про те, якими бувають періодичні видання, що означає слово періодика і що відноситься до періодичних видань.
З великим задоволенням юні читачі гортали сторінки яскравої преси, із великим захопленням розглядали та читали новенькі журнали, з яких дізналися багато цікавих, повчальних, захоплюючих інформацій, приймали участь у грі та складали пазли. На завершення заняття школярам була вручена пам’ятка «Як читати періодичні видання?».




вівторок, 4 вересня 2018 р.

Мій рідний край, до тебе серцем лину!


Кожного року у день престольного свята Успіння Пресвятої Богородиці
 у  с. Новий Берестовець проходить День села . Не став винятком і цей рік.
Громаду та його жителів  привітали  зі святом голова Костопільської районної ради Ткачук Сергій Михайлович та Малобашанський сільський голова Талащук Віктор Флорович. Також почесні гості вручили   грамоти   активним мешканцям села Миронеь Людмилі , Віктору Бобильову та Мельник Тетяні та     побажали громаді  процвітання, а кожній родині — щастя, достатку, злагоди та добробуту.Радість храмового свята розділили також депутат районної ради Бучко Тарас Григорович та в.о. редактора газети "Новини Костопільщини" Никончук Олександр Борисович.
Ведучі свята Савчук Софія та Круліковська Людмила  від усього серця вітали теплими словами односельчан. З нагоди свята села звучали привітання для наймолодших жителів села та  багатодітних сімей.  Також вітальні слова звучали  для людей мудрих  – старожилів Козачка Феодосія Григоровича та Яковишиної Євгенії Оксентіївни,        які в цьому році відзначили свій 85-літній ювілей. На святі були присутні  срібні ювіляри, які в цьому році святкують своє «Срібне весілля». Це  подружжя Ярмак Оксани Лазарівни та Володимира Олександровича. Звучали вітання і для подружжя Стири Мирона  Степановича і Ольги Іванівни ,   які прожили у шлюбі 55 років та святкують своє «Смарагдове весілля». Привітали   всіх цих односельчан теплими словами та подарунками.
Активні учасники культурно-масових заходів були нагороджені подяками та подарунками. Окрім подарунків всі присутні в залі отримали велику насолоду від концертних номерів. Чисельних небайдужих жителів села Новий Берестовець  порадували своїм співом  місцеві аматори, а саме: дует у складі Миронець Людмили та Миронець Анастасії, фольклорний ансамбль «Світлина»,  дует Галини Мельник та Тетяни Мельник,  соліст Віктор Бобильов  та  юні вокалісти Діана Шпараговська, Софія Мориконь та Чудінович Анна. Концертну програму прикрасив  танцювальний номер «Тече вода» у виконанні Катерини Фінчук,  а Володимир Бобильов подарував присутнім односельчанам мелодію на акордеоні. Щирими оплесками вітали присутні і місцевого гумориста Андрія Миронця. Поетичними рядками вітали земляків зі святом і наймолодші  його жителі.
         На святі в с.Новий Берестовець  з музичним дарунком побував також  відомий продюсер, композитор, співак Сашко Невже , котрий під гучні нестихаючі оплески виконав багато  пісень.
       










 Приємні враження після святкового дійства надовго залишаться у пам’яті присутніх. Адже все те, що робиться з душею та від чистого серця, не може не радувати.

Є найсвятіше слово на землі: одне високе, світле – Україна



В рамках святкових заходів до Дня Незалежності України в клубі с.Маща відбувся тематичний вечір «Є найсвятіше слово на землі: одне високе, світле – Україна». Учасники заходу читали улюблені вірші про Україну та слухали патріотичні пісні. Напередодні в залі клубу функціонувала виставка дитячих малюнків «Я і Україна».